Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

We wtorek, 24 kwietnia Szkoła Podstawowa 41 Specjalna w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze gościć będzie uczniów i opiekunów z Pestalozzi-Schule z Essen. Spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi potrwa, aż do piątku 27 kwietnia i jest skutkiem przystąpienia naszej placówki do projektu Wspólna Europa. Jeden cel. Temat projektu brzmi: <em>Nie mówię, ale się porozumiewam</em> i jest organizowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

W projekcie biorą udział uczniowie niekomunikujący się fonicznie, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję do nabycia nowych doświadczeń i umiejętności w relacjach społecznych z rówieśnikami z zagranicy. Kilkudniowe spotkania pozwolą dzieciom i młodzieży na doświadczenie nowych przeżyć, emocji, tworzenia, poznania się, rywalizacji sportowej, ekspresji artystycznej, nowych doświadczeń w kontaktach ze zwierzętami.

Podczas różnorakich atrakcji, nauczyciele również będą mogli wymienić się doświadczeniami i problemami obecnymi w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz niekomunikującymi się fonicznie.

Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały czas dla całej naszej szkolnej społeczności, że nowo zawarte znajomości przetrwają i zaowocują przyjaźnią, tym bardziej, że w październiku to my będziemy gościć w niemieckiej szkole.

Wróć