Zakup sprzętu specjalistycznego do komunikacji

W ramach środków pozyskanych dzięki działaniom wielu osób w podczas ubiegłorocznej kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE dokonano zakupu następujących pomocy specjalistycznych do komunikacji AAC.

LITTLE Step-by-Step - Komunikator, który pozwala nagrać szereg komunikatów na trzech poziomach, odtwarzanych później sekwencyjnie, po każdorazowym naciśnięciu przycisku. Dzięki przełącznikowi poziomów (3 poziomy) można przygotować sekwencje na różne pory dnia, lub na typowe sytuacje.

Abrakadabra  - program zaprojektowany tak, aby pomagał rozwijać postrzeganie wzrokowe, uczył techniki pracy z przyciskami oraz umiejętności językowych. Jest programem przyczynowo-skutkowym dla użytkowników przycisków.

Happenings - program, który pomaga rozwijać umiejętności percepcji wzrokowej, używania przycisków i języka. Jest programem przyczynowo-skutkowym z piękną grafiką, animacją i nagrodami dźwiękowymi. Budowanie obrazów odbywa się za pomocą przycisków, myszy lub klawiatury.

Autilius Wspólna Uwaga - Wersja dla terapeutów - pozwala na stworzenie profilu każdemu małemu użytkownikowi. W profilu dziecka znajduje się jego spersonalizowana plansza z grami. Program zawiera 6 gier wspierających rozwój umiejętności tworzenia pola wspólnej uwagi. Każda z gier ma 4 poziomy trudności i może być obsługiwana za pomocą interfejsu ruchowego, ekranu dotykowego i myszki.

Talking Photo Album - prosty w obsłudze album do zdjęć umożliwiający nagranie i odtwarzanie opisu do każdego zdjęcia. Wystarczy włożyć odpowiednie zdjęcia, czy obrazki i nagrać stosowną informację dla każdego z nich. Po naciśnięciu przycisku odtwarzania generowane są komunikaty przypisane stronie, którą oglądamy. Idealne urządzenie do tworzenia interaktywnych opowiadań, ćwiczeń wyboru, książek do komunikacji, mówionych instrukcji.

Attainment Talker 6+ - prosty komunikator z możliwością nagrania sześciu komunikatów o łącznej długości 60 sekund. Można trzymać komunikator w obu rękach i aktywować komunikaty kciukiem lub używać komunikatora gdy jest on położony na stoliku. Specjalne antypoślizgowe zakładki pozwalają na utrzymanie komunikatora w miejscu.

Sprzęt zakupiono na łączną kwotę 6058 zł.

Wróć