Aktualności

Zaproszenie

Niebieskie Zabrze 2019

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Placówek Oświatowych

Organizator Kampanii „Niebieskie Zabrze” – Szkoła Podstawowa Nr 41 Specjalna w Zabrzu zaprasza wszystkie chętne placówki oświatowe z terenu miasta Zabrze do włączenia się w światowe obchody wiedzy na temat autyzmu odbywające się 2 kwietnia 2019r. pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu w Zabrzu bądź niebieski!”...

Więcej...

Warsztaty „Krzesła robią słowa”

Warsztaty „Krzesła robią słowa”

Warsztaty „Krzesła robią słowa” są kontynuacją realizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 41 Specjalną w Zabrzu międzynarodowego projektu „Nie mówię, ale się porozumiewam”. Krzesła kojarzą się ze spotkaniem, rozmową, wspólnym przebywaniem ze sobą.

Więcej...

Niebieskie Zabrze 2019 - harmonogram

Niebieskie Zabrze 2019 - harmonogram

Kwiecień, to szczególnie ważny dla nas miesiąc. W tym wiosennym miesiącu koncentrujemy naszą uwagę na problematyce autyzmu, dlatego też nasza Szkoła organizuje już V edycję Kampanii Społecznej Informacyjno-Edukacyjnej „Niebieskie Zabrze” propagującej wiedzę o autyzmie. Tegoroczna kampania prowadzona jest pod hasłem „Nie mówię, ale się porozumiewam”...

Więcej...

List otwarty dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 Specjalnej w Zabrzu, Pani Teresy Paradowskiej z okazji 5 edycji kampanii Niebieskie Zabrze

Już po raz piąty społeczność Szkoły Podstawowej Nr 41 Specjalnej w Zabrzu angażuje się wokół problematyki autyzmu w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze. Każda z poprzednich edycji miała na celu kształtowanie postaw tolerancji, zrozumienia i empatii dla osób dotkniętych autyzmem ich rodzin.

Analiza działań podejmowanych w kolejnych latach w ramach kampanii była podstawą do skupienia się na najważniejszych aspektach funkcjonowania tych osób i wyłonieniu zadań priorytetowych dla poprawy ich relacji z otoczeniem, aby czuli się rozumiani i mogli przekazywać w dostępny dla siebie sposób intencje, emocje, komunikaty.

Więcej...

Nasze zwycięstwo w Berlinie!

Nasze zwycięstwo w Berlinie!

Jest nam niezwykle miło poinformować nasz projekt "Nie mówię, ale się porozumiewam", realizowany w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze,zdobył wyróżnienie podczas finału konkursu Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Więcej...

Wyjazd do Essen

W niedzielę, 07.10.2018r. grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami wyjechała do Essen. Spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi jest skutkiem przystąpienia naszej placówki do projektu Wspólna Europa. Jeden cel. Temat projektu brzmi: Nie mówię, ale się porozumiewam i jest organizowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

Więcej...

Projekt: Nie mówię, ale się porozumiewam

Projekt: Nie mówię, ale się porozumiewam

We wtorek, 24 kwietnia Szkoła Podstawowa 41 Specjalna w Zabrzu przywitała gości – uczniów i opiekunów z Pestalozzi-Schule z Essen. Spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi trwało, aż do soboty 28 kwietnia i było skutkiem przystąpienia tejże placówki do projektu Wspólna Europa. Jeden cel. Temat projektu brzmiał: Nie mówię, ale się porozumiewam i jest organizowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

Więcej...

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

We wtorek, 24 kwietnia Szkoła Podstawowa 41 Specjalna w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze gościć będzie uczniów i opiekunów z Pestalozzi-Schule z Essen. Spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi potrwa, aż do piątku 27 kwietnia i jest skutkiem przystąpienia naszej placówki do projektu Wspólna Europa. Jeden cel. Temat projektu brzmi: Nie mówię, ale się porozumiewam i jest organizowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

Więcej...

Zapal się na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

fot. Rafał Bigda

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, już od 2008 roku. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS.

Dlatego od 2do 8  kwietna w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze został podświetlony na niebiesko Szyb Maciej.

Dziękujemy.

Więcej...

Trzecia edycja Niebieskiego Dogtrekkingu

Trzecia edycja Niebieskiego Dogtrekkingu

Z całego serca dziękujemy ekipie Wilds Dog Team i firmie Tropical za organizację trzeciej edycji Niebieskiego Dogtrekkingu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej...

Niebieskie Zabrze 2018 - harmonogram

Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 41 Specjalnej w Zabrzu informuje, iż w ramach  tegorocznej, czwartej edycji Kampanii Społecznej  Edukacyjno – Informacyjnej „Niebieskie Zabrze” zorganizowany zostanie:

  • Od 02 do 08 kwietnia – podświetlenie na niebiesko Szybu Maciej w Zabrzu
  • Od 03 do 14 kwietnia – druga wystawa prac dzieci z autyzmem, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 41 Specjalnej w Zabrzu  pod hasłem „Mój Niebieski Świat” w Szybie Maciej w Zabrzu
  • Od 02 do 30 kwietnia – wystawa pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” na terenie Szkoły Podstawowej Nr 41 w Zabrzu
  • 07 kwietnia – trzeci charytatywny „Niebieski dogtrekking” w Reczkowe, woj. małopolskie
  • Od 23 do 29 kwietnia - Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży pod hasłem „Nie mówię, ale się porozumiewam” uczniów z autyzmem nie komunikujących się werbalnie. Podczas pobytu naszych gości z Niemiec planujemy: dzień aktywności ruchowej, dzień nauki, dzień muzyki, dzień teatru oraz dzień natury. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne i wymiana doświadczeń w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Jednocześnie informujemy, że nazwa Kampania „Niebieskie Zabrze” i jej logo jest własnością Szkoły Podstawowej Nr 41 Specjalnej w Zabrzu. W związku z tym wyłączność do korzystania z nazwy „Niebieskie Zabrze” oraz logo kampanii posiada Szkoła Podstawowa Nr 41 Specjalna w Zabrzu.

Więcej...

Zakup sprzętu specjalistycznego do komunikacji

Zakup sprzętu specjalistycznego do komunikacji

W ramach środków pozyskanych dzięki działaniom wielu osób w podczas ubiegłorocznej kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE dokonano zakupu następujących pomocy specjalistycznych do komunikacji AAC.

Więcej...