Aktualności

Spotkanie z Panią Agnieszką Kossowską - autorką książki "Duże sprawy w małych głowach"

Spotkanie z Panią Agnieszką Kossowską - autorką książki "Duże sprawy w małych głowach"

Dnia 07.04.2017 r. odbyło się bardzo dla nas inspirujące spotkanie z Panią Agnieszką Kossowską - autorką książki "Duże sprawy w małych głowach". Prelekcja mamy chłopca z autyzmem i warsztaty o komunikacji przygotowanie przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 - Panią Agnieszkę Paluch, Panią Agnieszkę Kazimierską-Bauerek, Panią Natalię Niedbałę napełniły nasze głowy ważnymi informacjami, ale też emocjami.

Dziękujemy Pani Agnieszce Kossowskiej, za spotkanie. Przypominamy, że w tym roku trzecia już edycja "Kampania Niebieskie Zabrze" jest poświęcona komunikacji.

Więcej...

Druga edycja Niebieskiego Dogtrekkingu

Druga edycja Niebieskiego Dogtrekkingu

Z całego serca dziękujemy ekipie Wilds Dog Team i firmie Tropical za organizację drugiej edycji Niebieskiego Dogtrekkingu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej...

W Kolorze Nieba, w Kolorze Łez

2 kwietnia kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku) a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (np. przekazując im 1% podatku lub darowiznę). Zespół Szkół od wielu lat jest zaangażowany w działania na rzecz osób ze spektrum autyzmu.

Więcej...

JiMBOX dla Niebieskiego Zabrza

Miło nam poinformować, że już po raz trzeci Fundacja JiM zauważyła działania podejmowane w ramach kampanii "Niebieskie Zabrze", przyznając nam JiM BOXa.

Zobacz też: http://jim.org/polskananiebiesko

Więcej...

Wernisaż pt: „Mój niebieski świat”

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu zaprasza dnia 31 marca 2017 r. o godz. 10.15 do Szybu Maciej na wernisaż pt: „Mój niebieski świat” inaugurujący III edycję Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej Niebieskie Zabrze.

Więcej...

Porozmawiajmy o AAC – oswoić to co niezrozumiałe

Już po raz trzeci z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu chcemy zainteresować społeczność miasta, a poprzez Internet szerszego odbiorcę problematyką trudności funkcjonowania oraz komunikowania się osób z autyzmem, zakładając, że to co zrozumiałe i oswojone buduje lepsze relacje, powoduje otwartość i większą tolerancję. Mamy świadomość, że wpływ na zmianę postaw wobec innych następuje etapami.

Obecna edycja poprzedzona działaniami edukacyjnymi skierowanymi na pokonywanie stereotypów na temat dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – skupiona jest na komunikacji.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej...

Wizyta przedszkolaków

Jednym z celów Kampanii Niebieskie Zabrze jest propagowanie wiedzy na temat sytuacji osób niepełnosprawnych. Dziś była ku temu świetna okazja. W naszej szkole gościły dzieci 4-5 letnie z grupy „Gwiazdki” z Przedszkola Nr 19. Wraz ze swoja panią Wandą Kościelską wzięły udział w zajęciach integracyjnych na temat sposobów komunikowania się osób niemówiących. Motywem przewodnim zajęć był fragment książki „Duże sprawy w małych głowach” autorstwa Agnieszki Kossowskiej.

Więcej...

„Duże sprawy w małych głowach”

„Duże sprawy w małych głowach”
W związku z obchodami Dnia Świadomości Autyzmu organizatorzy Kampanii Niebieskie Zabrze zapraszają rodziców, opiekunów, nauczycieli dzieci niepełnosprawnych na spotnienie z niezwykłą Mamą Panią Agnieszką Kossowską, autorką książki „Duże sprawy w małych głowach”, które odbędzie się dnia 7 kwietnia 2017r w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu przy ul. Konopnickiej 3.

Więcej...

Staż w Warszawie

Za nami staż w Zespole Szkół Specjalnych Nr 109 w Warszawie. Przez kilka dni nauczycielki naszej szkoły – Panie Agnieszka Paluch i Agnieszka Kazimierska Bauerek miały okazje obserwować prace specjalistów, którzy mają duże doświadczenie we wprowadzaniu technik AAC u osób niekomunikujących się werbalnie lub komunikujących się w sposób niewystarczający.

Więcej...

Warsztaty Sensoplastyki „Akademia Zmysłów”

W ramach kampanii Niebieskie Zabrze w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu ruszają warsztaty Sensoplastyki „Akademia Zmysłów” dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Sensoplastyka to twórcza zabawa dająca radość samodzielnego tworzenia, wspólnego działania, poznawania świata i siebie.

Więcej...

Warsztaty - „Wybrane systemy komunikacji AAC”

Partnerem tegorocznej edycji Kampanii Społecznej Edukacyjno – Informacyjnej „Niebieskie Zabrze” jest Firma Szkoleniowo-Konsultingowa Nowe Perspektywy, która od wielu lat jest partnerem Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. W ramach podjętej współpracy odbyły się warsztaty „Wybrane systemy komunikacji AAC” prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu – panie Agnieszkę Paluch oraz Agnieszkę Kazimierską Bauerek dla studentów kierunku oligofrenopedagogiki.

Więcej...

Niebiescy Mali Odkrywcy

Nasi nowi przyjaciele ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zabrzu, pod opieką Pani Izabeli Kostrzewa, w ramach konkursu Niebieskie Nutki skomponowali piosenkę i nagrali teledysk z udziałem uczniów naszej szkoły.

Więcej...