Aktualności

Co łączy Program RAZEM LEPIEJ i Kampanię NIEBIESKIE ZABRZE?

Co łączy Program RAZEM LEPIEJ i Kampanię NIEBIESKIE ZABRZE?

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu to jeden z celów, który przyświeca Kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE prowadzonej w naszej placówce od roku 2014 . Działania związane z realizacją danego celu są podejmowane również od 2012 roku w formie integracyjnych zajęć dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych w ramach programu RAZEM LEPIEJ, której pomysłodawczynią jest p. Aldona Żmuda. Aby osoby niepełnosprawne mogły być akceptowane, muszą mieć możliwość kontaktu z osobami pełnosprawnymi, aby te mogły je lepiej poznać. „Inność” jest łatwiejsza do zaakceptowania w szczególności dla ludzi młodych.

Więcej...

Autym - witaj w klubie tysięcy przyjaciół

Autym - witaj w klubie tysięcy przyjaciół

Ruszyła kampania społeczna: Autyzm? Witaj w Klubie tysięcy przyjaciół! Zapraszamy do zapoznania się jak Fundacja JiM wspiera tysiące rodziców, opiekunów i dorosłych osób z autyzmem: www.jim.org/klubrodzicow.

Myślę, że każdy z Nas krótko po diagnozie czuł się samotny, i nie miał wsparcia, klub dał mi siłę do walki, walki o lepsze jutro dla mojej córki, dzięki nie mu mam wsparcie, rodzinę, i przyjaciół w całej Polsce a nawet na świecie, a najważniejsze, że nikt nie ocenia Mnie i mojej córki.
W imieniu swoim i innych klubowiczów Zapraszamy Was do siebie, nie bądź sam(a) przyjdź i powalcz z nami.

Mama 9 l Sandry.
Oraz ko­or­dy­na­tor Klubu Rodzica na Terenie Zabrza.

Więcej...

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko" - relacja

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

12 kwietnia o godz.17 odbył się koncert podsumowujący działania kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE. Organizatorem koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Zastępca Prezydenta Miasta -p. Janusz Pawluch
  • Radna Rady Miasta - Łucja Chrzęstek-Bar
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty - p.Ewa Wolnica...

Więcej...

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

Dnia 12 maja 2016 roku o godz. 17.00 w sali koncertowej Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu odbędzie się koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko" organizowany w ramach kampanii społecznej Niebieskie Zabrze. W przerwie koncertu odbędzie się aukcja prac plastycznych, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznych pomocy dla dzieci
z autyzmem - uczniów ZSS Nr 41 w Zabrzu.

Więcej...

"Niebieskie Zabrze" - obchody w Zespole Szkół Specjalnych nr 41

"Niebieske Zabrze" - obchody w Zespole Szkół Specjalnych nr 41

Część oficjalna naszych obchodów miała miejsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu. 2 edycja Kampania "Niebieskie Zabrze" odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze, pani Małgorzaty Mańki - Szulik. Bardzo się cieszymy, iż przybyło do nas tak wielu znamienitych gości, którym nie jest obojętny los dzieci z autyzmem i propagowanie wiedzy na ten temat.

Więcej...

Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej im S. Moniuszki

Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej im S. Moniuszki

Muzyka w znakomitym wykonaniu młodych zdolnych ludzi, dzięki wieloletniej współpracy z panią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu panią mgr Małgorzatą Tyszer oraz wspaniałym gronem pedagogicznym . Dziękujemy za ogromne wsparcie i uświetnienie naszych obchodów. 12 maja odbędzie się koncert charytatywny w Państwowej Szkole Muzycznej będzie to uwieńczenie Kampanii "Niebieskie Zabrze".

Więcej...

Występ uczniów Teatru "Rzepka"

Występ uczniów Teatru "Rzepka"

"Kamyczek" to indiańska opowieść, stara legenda, którą postanowili ukazać w nowy sposób terapeuci teatralni naszego szkolnego teatru "Rzepka"". Zaangażowani aktorzy to nasi uczniowie oraz nauczyciele ZSS nr 41 i uczniowie z zaprzyjaźnionego  gimnazjum w Gliwicach. Odgrywanie roli jest również terapią.

Więcej...

Pokaz sztuk walki YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE

Pokaz sztuk walki YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE

Dziękujemy pani Monice Krzywickiej oraz wszystkim osobom z YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE, którzy zorganizowali pokaz AIKIDO w naszej szkole. Młodzi uczniowie pokazali co potrafią wprawiając w podziw wszystkich tu obecnych, niesamowita giętkość, tężyzna fizyczna nie da się tego nie docenić!

Więcej...

Niebieski Korowód ulicami Zabrza

Niebieski Korowód ulicami Zabrza

Przejście ulicami miasta Niebieskiego Korowodu - tak ogromnej grupy ludzi z transparentami i mnóstwem niebieskich balonów to musi zrobić wrażenie... Po co oni tak idą ? Dlaczego NIEBIESKI? O co chodzi? Właśnie o to: Zobacz, zainteresuj się zastanów przez chwilę czy nigdy nie oceniłeś, nie spojrzałeś w sklepie z dezaprobatą na czyjeś zachowanie, nie pomyślałeś "ale sobie dziecko wychowała" WŁAŚNIE DLATEGO JEST NIEBIESKIE ZABRZE - działamy w naszym mieście ale chcemy dotrzeć do WSZYSTKICH. Uświadomić ale również pomóc, pokazujemy, iż są miejsca gdzie MOŻNA UZYSKAĆ POMOC.

Więcej...

Nie­bie­ski do­gtrek­king - nasi uczniowie

Nie­bie­ski do­gtrek­king - nasi uczniowie

Fotoreportaż pokazujący udział naszych uczniów w Niebieskim Dogtrekkingu. Przypominamy że Niebieski Dogtrekking został zorganizowany  we współpracy z Firmą Tropical (sponsorem zajęć dogoterapii i felinoterapii w ZSS nr 41) oraz Stowarzyszeniem Sportów Kynoligicznych Wild Dogs Team.

Więcej...

Niebieski dogtrekking - fotoreportaż

fot. M. Grzybalska

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu Niebieski Dogtrekking. Impreza została zorganizowana we współpracy z Firmą Tropical (sponsorem zajęć dogoterapii i felinoterapii w ZSS nr 41) oraz Stowarzyszeniem Sportów Kynoligicznych Wild Dogs Team oraz ze Szkołą Podstawową Nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona.

W tym wyjątkowym dniu 2 kwietnia  SP Nr 15 „szkoła pod lasem” zamieniała się w szkolę pod psem ;-).
Składamy serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor SP Nr 15 Grażynie Kasperek za możliwość realizacji naszego przedsięwzięcia, za okazaną pomoc, życzliwość i otwarte serce na potrzeby najbardziej potrzebujących.  

Dziękujemy!

Więcej...

Wystawy fotografii z cyklu Niebieskie Zabrze

Wystawy fotografii z cyklu Niebieskie Zabrze

W ramach Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej Niebieskie Zabrze, Zespół Szkół Specjalnych Nr 41 zorganizował cykl wystaw zdjęć reportażowych ilustrujących różnorodne formy zajęć specjalistycznych odbywających się na terenie ZSS 41 z uczniami z autyzmem.

Więcej...