Aktualności

„Duże sprawy w małych głowach”

„Duże sprawy w małych głowach”
W związku z obchodami Dnia Świadomości Autyzmu organizatorzy Kampanii Niebieskie Zabrze zapraszają rodziców, opiekunów, nauczycieli dzieci niepełnosprawnych na spotnienie z niezwykłą Mamą Panią Agnieszką Kossowską, autorką książki „Duże sprawy w małych głowach”, które odbędzie się dnia 7 kwietnia 2017r w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu przy ul. Konopnickiej 3.

Więcej...

Staż w Warszawie

Za nami staż w Zespole Szkół Specjalnych Nr 109 w Warszawie. Przez kilka dni nauczycielki naszej szkoły – Panie Agnieszka Paluch i Agnieszka Kazimierska Bauerek miały okazje obserwować prace specjalistów, którzy mają duże doświadczenie we wprowadzaniu technik AAC u osób niekomunikujących się werbalnie lub komunikujących się w sposób niewystarczający.

Więcej...

Warsztaty Sensoplastyki „Akademia Zmysłów”

W ramach kampanii Niebieskie Zabrze w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu ruszają warsztaty Sensoplastyki „Akademia Zmysłów” dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Sensoplastyka to twórcza zabawa dająca radość samodzielnego tworzenia, wspólnego działania, poznawania świata i siebie.

Więcej...

Warsztaty - „Wybrane systemy komunikacji AAC”

Partnerem tegorocznej edycji Kampanii Społecznej Edukacyjno – Informacyjnej „Niebieskie Zabrze” jest Firma Szkoleniowo-Konsultingowa Nowe Perspektywy, która od wielu lat jest partnerem Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. W ramach podjętej współpracy odbyły się warsztaty „Wybrane systemy komunikacji AAC” prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu – panie Agnieszkę Paluch oraz Agnieszkę Kazimierską Bauerek dla studentów kierunku oligofrenopedagogiki.

Więcej...

Niebiescy Mali Odkrywcy

Nasi nowi przyjaciele ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zabrzu, pod opieką Pani Izabeli Kostrzewa, w ramach konkursu Niebieskie Nutki skomponowali piosenkę i nagrali teledysk z udziałem uczniów naszej szkoły.

Więcej...

Co łączy Program RAZEM LEPIEJ i Kampanię NIEBIESKIE ZABRZE?

Co łączy Program RAZEM LEPIEJ i Kampanię NIEBIESKIE ZABRZE?

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu to jeden z celów, który przyświeca Kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE prowadzonej w naszej placówce od roku 2014 . Działania związane z realizacją danego celu są podejmowane również od 2012 roku w formie integracyjnych zajęć dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych w ramach programu RAZEM LEPIEJ, której pomysłodawczynią jest p. Aldona Żmuda. Aby osoby niepełnosprawne mogły być akceptowane, muszą mieć możliwość kontaktu z osobami pełnosprawnymi, aby te mogły je lepiej poznać. „Inność” jest łatwiejsza do zaakceptowania w szczególności dla ludzi młodych.

Więcej...

Autym - witaj w klubie tysięcy przyjaciół

Autym - witaj w klubie tysięcy przyjaciół

Ruszyła kampania społeczna: Autyzm? Witaj w Klubie tysięcy przyjaciół! Zapraszamy do zapoznania się jak Fundacja JiM wspiera tysiące rodziców, opiekunów i dorosłych osób z autyzmem: www.jim.org/klubrodzicow.

Myślę, że każdy z Nas krótko po diagnozie czuł się samotny, i nie miał wsparcia, klub dał mi siłę do walki, walki o lepsze jutro dla mojej córki, dzięki nie mu mam wsparcie, rodzinę, i przyjaciół w całej Polsce a nawet na świecie, a najważniejsze, że nikt nie ocenia Mnie i mojej córki.
W imieniu swoim i innych klubowiczów Zapraszamy Was do siebie, nie bądź sam(a) przyjdź i powalcz z nami.

Mama 9 l Sandry.
Oraz ko­or­dy­na­tor Klubu Rodzica na Terenie Zabrza.

Więcej...

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko" - relacja

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

12 kwietnia o godz.17 odbył się koncert podsumowujący działania kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE. Organizatorem koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Zastępca Prezydenta Miasta -p. Janusz Pawluch
  • Radna Rady Miasta - Łucja Chrzęstek-Bar
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty - p.Ewa Wolnica...

Więcej...

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

Koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko"

Dnia 12 maja 2016 roku o godz. 17.00 w sali koncertowej Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu odbędzie się koncert charytatywny pt.: "Wiosna na Niebiesko" organizowany w ramach kampanii społecznej Niebieskie Zabrze. W przerwie koncertu odbędzie się aukcja prac plastycznych, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznych pomocy dla dzieci
z autyzmem - uczniów ZSS Nr 41 w Zabrzu.

Więcej...

"Niebieskie Zabrze" - obchody w Zespole Szkół Specjalnych nr 41

"Niebieske Zabrze" - obchody w Zespole Szkół Specjalnych nr 41

Część oficjalna naszych obchodów miała miejsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu. 2 edycja Kampania "Niebieskie Zabrze" odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze, pani Małgorzaty Mańki - Szulik. Bardzo się cieszymy, iż przybyło do nas tak wielu znamienitych gości, którym nie jest obojętny los dzieci z autyzmem i propagowanie wiedzy na ten temat.

Więcej...

Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej im S. Moniuszki

Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej im S. Moniuszki

Muzyka w znakomitym wykonaniu młodych zdolnych ludzi, dzięki wieloletniej współpracy z panią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu panią mgr Małgorzatą Tyszer oraz wspaniałym gronem pedagogicznym . Dziękujemy za ogromne wsparcie i uświetnienie naszych obchodów. 12 maja odbędzie się koncert charytatywny w Państwowej Szkole Muzycznej będzie to uwieńczenie Kampanii "Niebieskie Zabrze".

Więcej...

Występ uczniów Teatru "Rzepka"

Występ uczniów Teatru "Rzepka"

"Kamyczek" to indiańska opowieść, stara legenda, którą postanowili ukazać w nowy sposób terapeuci teatralni naszego szkolnego teatru "Rzepka"". Zaangażowani aktorzy to nasi uczniowie oraz nauczyciele ZSS nr 41 i uczniowie z zaprzyjaźnionego  gimnazjum w Gliwicach. Odgrywanie roli jest również terapią.

Więcej...