Aktualności

Pokaz sztuk walki YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE

Pokaz sztuk walki YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE

Dziękujemy pani Monice Krzywickiej oraz wszystkim osobom z YOSHINKAN AIKIDO ZABRZE, którzy zorganizowali pokaz AIKIDO w naszej szkole. Młodzi uczniowie pokazali co potrafią wprawiając w podziw wszystkich tu obecnych, niesamowita giętkość, tężyzna fizyczna nie da się tego nie docenić!

Więcej...

Niebieski Korowód ulicami Zabrza

Niebieski Korowód ulicami Zabrza

Przejście ulicami miasta Niebieskiego Korowodu - tak ogromnej grupy ludzi z transparentami i mnóstwem niebieskich balonów to musi zrobić wrażenie... Po co oni tak idą ? Dlaczego NIEBIESKI? O co chodzi? Właśnie o to: Zobacz, zainteresuj się zastanów przez chwilę czy nigdy nie oceniłeś, nie spojrzałeś w sklepie z dezaprobatą na czyjeś zachowanie, nie pomyślałeś "ale sobie dziecko wychowała" WŁAŚNIE DLATEGO JEST NIEBIESKIE ZABRZE - działamy w naszym mieście ale chcemy dotrzeć do WSZYSTKICH. Uświadomić ale również pomóc, pokazujemy, iż są miejsca gdzie MOŻNA UZYSKAĆ POMOC.

Więcej...

Nie­bie­ski do­gtrek­king - nasi uczniowie

Nie­bie­ski do­gtrek­king - nasi uczniowie

Fotoreportaż pokazujący udział naszych uczniów w Niebieskim Dogtrekkingu. Przypominamy że Niebieski Dogtrekking został zorganizowany  we współpracy z Firmą Tropical (sponsorem zajęć dogoterapii i felinoterapii w ZSS nr 41) oraz Stowarzyszeniem Sportów Kynoligicznych Wild Dogs Team.

Więcej...

Niebieski dogtrekking - fotoreportaż

fot. M. Grzybalska

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu Niebieski Dogtrekking. Impreza została zorganizowana we współpracy z Firmą Tropical (sponsorem zajęć dogoterapii i felinoterapii w ZSS nr 41) oraz Stowarzyszeniem Sportów Kynoligicznych Wild Dogs Team oraz ze Szkołą Podstawową Nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona.

W tym wyjątkowym dniu 2 kwietnia  SP Nr 15 „szkoła pod lasem” zamieniała się w szkolę pod psem ;-).
Składamy serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor SP Nr 15 Grażynie Kasperek za możliwość realizacji naszego przedsięwzięcia, za okazaną pomoc, życzliwość i otwarte serce na potrzeby najbardziej potrzebujących.  

Dziękujemy!

Więcej...

Wystawy fotografii z cyklu Niebieskie Zabrze

Wystawy fotografii z cyklu Niebieskie Zabrze

W ramach Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej Niebieskie Zabrze, Zespół Szkół Specjalnych Nr 41 zorganizował cykl wystaw zdjęć reportażowych ilustrujących różnorodne formy zajęć specjalistycznych odbywających się na terenie ZSS 41 z uczniami z autyzmem.

Więcej...

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia 2016

Z inicjatywy Rady Pedagogicznej ZSS nr 41 w Zabrzu powstał projekt kampanii społecznej dotyczącej problematyki autyzmu. Sama idea oraz koordynacja akcji pod nazwą Niebieskie Zabrze jest autorstwa pedagogów szkoły, którzy zawodowo zajmują się edukacją i terapią dzieci dotkniętych zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Naturalnym partnerem szkoły stało się Stowarzyszenie KONTAKT działające przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu, które jest naszym sprzymierzeńcem. Ranga tego przedsięwzięcia oraz jego przesłanie spotkało się z uznaniem władz miasta, czego wyrazem jest honorowy Patronat Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzaty Mańki Szulik oraz organizacyjne zaangażowanie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zabrzu i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Zabrzu.

Więcej...

Program "Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem"

Program "Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem"

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu serdecznie zaprasza do odwiedzania filii bibliotecznych w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod tytułem „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” skierowanego do osób ze spektrum autyzmu. W filiach bibliotecznych dostępne są pomoce wizualne dające wsparcie w komunikacji pomiędzy czytelnikiem a bibliotekarzem oraz da możliwość poznania zasad korzystania z oferty biblioteki. Nowo zapisanym czytelnikom oprócz karty bibliotecznej wydajemy imienną kartę czytelnika z oznaczeniem indywidualnych zainteresowań, rodzajem komunikacji.

Więcej...

Sobota z psychologią

PPP

9 kwietnia, o godz. 10.00, w PoradniiPsychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu, rozpocznie się projekcja animowanego filmu fabularnego pt.: "Mary i Max" taktującego o przyjaźni osoby z zespołem Aspergera.

Jest to kolejne spotkanie dla rodziców w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 32 271 19 51, 32 370-22-40 lub 883 315 363.

Więcej...

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu - happening w Centrum Handlowym „Platan

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu wraz z młodzieżą podczas happeningu w Centrum Handlowym „Platan” inaugurującym obchody „Światowego Dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu”. Happening został zorganizowany w ramach kampanii „Niebieskie Zabrze”

 Podczas happeningu przybliżaliśmy idee kampanii i mówiliśmy o potrzebach osób dotkniętych autyzmem.

Więcej...

Kampania "Niebieskie Zabrze" w mediach

Informacje o kampanii "Niebieskie Zabrze" które ukazały się w tym roku w mediach. Zapraszamy do zapoznania się.

Więcej...

Zaproszenie na happening "Niebieskie Zabrze"

PPP Zabrze

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Zabrzu wraz z młodzieżą skupioną w Poradni zaprasza mieszkańców miasta na happening pod hasłem "Niebieskie Zabrze". Młodzież wraz z pracownikami Poradni będzie przybliżać cele i idee obchodów Światowego dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu.  

Więcej...

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz - Fundacja JiM

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz - Fundacja JiM

Premiera filmu ogólnopolskiej akcji Polska na Niebiesko Autyzm. Poznaj zanim ocenisz.
Dowiedz się więcej o akcji i dołącz na http://www.jim.org/PolskaNaNiebiesko.

Dzieci z autyzmem są często niesprawiedliwie oceniane. Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają je.
Robią to, bo nie znają naszych dzieci. Razem możemy to zmienić i powiedzieć: Poznaj, zanim ocenisz.

Więcej...