Aktualności

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia 2016

Z inicjatywy Rady Pedagogicznej ZSS nr 41 w Zabrzu powstał projekt kampanii społecznej dotyczącej problematyki autyzmu. Sama idea oraz koordynacja akcji pod nazwą Niebieskie Zabrze jest autorstwa pedagogów szkoły, którzy zawodowo zajmują się edukacją i terapią dzieci dotkniętych zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Naturalnym partnerem szkoły stało się Stowarzyszenie KONTAKT działające przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu, które jest naszym sprzymierzeńcem. Ranga tego przedsięwzięcia oraz jego przesłanie spotkało się z uznaniem władz miasta, czego wyrazem jest honorowy Patronat Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzaty Mańki Szulik oraz organizacyjne zaangażowanie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zabrzu i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Zabrzu.

Więcej...

Program "Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem"

Program "Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem"

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu serdecznie zaprasza do odwiedzania filii bibliotecznych w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod tytułem „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” skierowanego do osób ze spektrum autyzmu. W filiach bibliotecznych dostępne są pomoce wizualne dające wsparcie w komunikacji pomiędzy czytelnikiem a bibliotekarzem oraz da możliwość poznania zasad korzystania z oferty biblioteki. Nowo zapisanym czytelnikom oprócz karty bibliotecznej wydajemy imienną kartę czytelnika z oznaczeniem indywidualnych zainteresowań, rodzajem komunikacji.

Więcej...

Sobota z psychologią

PPP

9 kwietnia, o godz. 10.00, w PoradniiPsychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu, rozpocznie się projekcja animowanego filmu fabularnego pt.: "Mary i Max" taktującego o przyjaźni osoby z zespołem Aspergera.

Jest to kolejne spotkanie dla rodziców w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 32 271 19 51, 32 370-22-40 lub 883 315 363.

Więcej...

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu - happening w Centrum Handlowym „Platan

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu wraz z młodzieżą podczas happeningu w Centrum Handlowym „Platan” inaugurującym obchody „Światowego Dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu”. Happening został zorganizowany w ramach kampanii „Niebieskie Zabrze”

 Podczas happeningu przybliżaliśmy idee kampanii i mówiliśmy o potrzebach osób dotkniętych autyzmem.

Więcej...

Kampania "Niebieskie Zabrze" w mediach

Informacje o kampanii "Niebieskie Zabrze" które ukazały się w tym roku w mediach. Zapraszamy do zapoznania się.

Więcej...

Zaproszenie na happening "Niebieskie Zabrze"

PPP Zabrze

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Zabrzu wraz z młodzieżą skupioną w Poradni zaprasza mieszkańców miasta na happening pod hasłem "Niebieskie Zabrze". Młodzież wraz z pracownikami Poradni będzie przybliżać cele i idee obchodów Światowego dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu.  

Więcej...

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz - Fundacja JiM

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz - Fundacja JiM

Premiera filmu ogólnopolskiej akcji Polska na Niebiesko Autyzm. Poznaj zanim ocenisz.
Dowiedz się więcej o akcji i dołącz na http://www.jim.org/PolskaNaNiebiesko.

Dzieci z autyzmem są często niesprawiedliwie oceniane. Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają je.
Robią to, bo nie znają naszych dzieci. Razem możemy to zmienić i powiedzieć: Poznaj, zanim ocenisz.

Więcej...

Nasze patronaty

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w roku 2016 Kampania "Niebieskie Zabrze" otrzymała honorowy patronat Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej oraz patronat medialny TVP3 Katowice, Tygodnika Gość Niedzielny.

Więcej...

Niebieski dogtrekking

Niebieski dogtrekking

Impreza „Niebieski Dogtrekking” wpisuje się w miejską Kampanię Edukacyjno – Informacyjną „Niebieskie Zabrze” i ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu wśród lokalnej społeczności. Będzie również wyrazem naszej solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami, a także tworzeniem pozytywnego wizerunku miasta Zabrze, jako przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Więcej...

Świecimy na niebiesko

Od 25 stycznia 2016 roku w ramach kampanii społecznej informacyjno-edukacyjnej „NIEBIESKIE ZABRZE” rozpoczęliśmy kolejny (drugi) cykl bezpłatnych zajęć „Jestem przedszkolakiem-będę uczniem” skierowanych do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną lub autyzmem, które niebawem rozpoczną swoją przygodę edukacyjną w szkole podstawowej.

Więcej...

Zapal się na niebiesko

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu - zapal się na niebiesko!

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada na 2 kwietnia. Kampania "Niebieskie Zabrze" wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Zabrzu, będzie obchodzić ten dzień, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

Więcej...