Aktualności

Świecimy na niebiesko

Od 25 stycznia 2016 roku w ramach kampanii społecznej informacyjno-edukacyjnej „NIEBIESKIE ZABRZE” rozpoczęliśmy kolejny (drugi) cykl bezpłatnych zajęć „Jestem przedszkolakiem-będę uczniem” skierowanych do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną lub autyzmem, które niebawem rozpoczną swoją przygodę edukacyjną w szkole podstawowej.

Więcej...

Zapal się na niebiesko

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu - zapal się na niebiesko!

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada na 2 kwietnia. Kampania "Niebieskie Zabrze" wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Zabrzu, będzie obchodzić ten dzień, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

Więcej...

Patronat Prezydent Miasta Zabrze

Patronat Prezydent Miasta Zabrze

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w roku 2016 Kampania "Niebieskie Zabrze" otrzymała honorowy patronat Prezydent Miasta Zabrze, Pani Małgorzaty Mańki Szulik.

Więcej...

Sala dla dzieci z autyzmem

Sala dla dzieci z autyzmem

Nowo otwarta sala , w której uczą się dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Paluch oraz innych nauczycieli powstała z początkiem roku szkolnego 2014/15. Pomieszczenie wyremontowano i całkowicie dostosowano do potrzeb czwórki dzieci - Sandry, Szymona, Kamila i Darka.

Więcej...

List otwarty do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu

List otwarty do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu

Z inicjatywy Rady Pedagogicznej ZSS nr 41 w Zabrzu powstał projekt kampanii społecznej dotyczącej problematyki autyzmu. Sama idea oraz koordynacja akcji pod nazwą Niebieskie Zabrze jest autorstwa pedagogów szkoły, którzy zawodowo zajmują się edukacją i terapią dzieci dotkniętych zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu.

Więcej...

Koncert w Szkole Muzycznej

Koncert w Szkole Muzycznej

W dn. 14 maja w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu odbył się kilkugodzinny koncert w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Był on podsumowaniem kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE. W  przerwie koncertu odbyła się aukcja obrazów przekazanych przez zabrzańskich artystów oraz absolwentów Liceum Plastycznego w Zabrzu. Obrazy zostały zlicytowane za niebagatelną kwotę 3600 zł. Zostanie ona przeznaczona na wyposażenie pracowni dla dzieci autystycznych.

Więcej...

Fotoreportaż wystawy w fili nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu

Wystawa plakatów Zespołu Szkół nr 18 oraz prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół nr 41 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w filii nr 19.

Więcej...

Foto-Makar - zdjęcia z happeningu

Foto-Makar - zdjęcia z happeningu

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych bezpłatnie przez studio fotograficzne Foto-Makar podczas odbywającego się happeningu „Autyzm w chmury”.

Więcej...

Happening "Autyzm w chmury"

Happening "Autyzm w chmury"

Dnia 9 kwietnia na Placu Wolności w Zabrzu w samo południe odbył się happening „Autyzm w chmury”. W niebieskie przestworza pofrunęły niebieskie baloniki na znak solidarności z osobami z autyzmem. Impreza zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Niebieskie Zabrze”, w którą włączyło się wiele instytucji, obfitowała w szereg atrakcji.

Więcej...

Galeria zdjęć z wystawy w Aquarius KOPERNIK

Aquarius KOPERNIK w Zabrzu

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wystawy w Aquarius KOPERNIK w Zabrzu.

Więcej...

Reportaż TVZ Zabrze - "Dziecko w centrum uwagi. Na niebiesko dla autyzmu"

Zapraszamy Państwa do obejrzenia reportażu "Dziecko w centrum uwagi. Na niebiesko dla autyzmu." emitowanego przez TVZ Zabrze - partnera medialnego kampanii Niebieskie Zabrze.

Więcej...