Aktualności

Nasze patronaty

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w roku 2016 Kampania "Niebieskie Zabrze" otrzymała honorowy patronat Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej oraz patronat medialny TVP3 Katowice, Tygodnika Gość Niedzielny.

Więcej...

Niebieski dogtrekking

Niebieski dogtrekking

Impreza „Niebieski Dogtrekking” wpisuje się w miejską Kampanię Edukacyjno – Informacyjną „Niebieskie Zabrze” i ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu wśród lokalnej społeczności. Będzie również wyrazem naszej solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami, a także tworzeniem pozytywnego wizerunku miasta Zabrze, jako przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Więcej...

Świecimy na niebiesko

Od 25 stycznia 2016 roku w ramach kampanii społecznej informacyjno-edukacyjnej „NIEBIESKIE ZABRZE” rozpoczęliśmy kolejny (drugi) cykl bezpłatnych zajęć „Jestem przedszkolakiem-będę uczniem” skierowanych do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną lub autyzmem, które niebawem rozpoczną swoją przygodę edukacyjną w szkole podstawowej.

Więcej...

Zapal się na niebiesko

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu - zapal się na niebiesko!

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada na 2 kwietnia. Kampania "Niebieskie Zabrze" wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Zabrzu, będzie obchodzić ten dzień, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

Więcej...

Patronat Prezydent Miasta Zabrze

Patronat Prezydent Miasta Zabrze

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w roku 2016 Kampania "Niebieskie Zabrze" otrzymała honorowy patronat Prezydent Miasta Zabrze, Pani Małgorzaty Mańki Szulik.

Więcej...

Sala dla dzieci z autyzmem

Sala dla dzieci z autyzmem

Nowo otwarta sala , w której uczą się dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Paluch oraz innych nauczycieli powstała z początkiem roku szkolnego 2014/15. Pomieszczenie wyremontowano i całkowicie dostosowano do potrzeb czwórki dzieci - Sandry, Szymona, Kamila i Darka.

Więcej...

List otwarty do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu

List otwarty do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu

Z inicjatywy Rady Pedagogicznej ZSS nr 41 w Zabrzu powstał projekt kampanii społecznej dotyczącej problematyki autyzmu. Sama idea oraz koordynacja akcji pod nazwą Niebieskie Zabrze jest autorstwa pedagogów szkoły, którzy zawodowo zajmują się edukacją i terapią dzieci dotkniętych zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu.

Więcej...

Koncert w Szkole Muzycznej

Koncert w Szkole Muzycznej

W dn. 14 maja w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu odbył się kilkugodzinny koncert w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Był on podsumowaniem kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE. W  przerwie koncertu odbyła się aukcja obrazów przekazanych przez zabrzańskich artystów oraz absolwentów Liceum Plastycznego w Zabrzu. Obrazy zostały zlicytowane za niebagatelną kwotę 3600 zł. Zostanie ona przeznaczona na wyposażenie pracowni dla dzieci autystycznych.

Więcej...

Fotoreportaż wystawy w fili nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu

Wystawa plakatów Zespołu Szkół nr 18 oraz prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół nr 41 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w filii nr 19.

Więcej...

Foto-Makar - zdjęcia z happeningu

Foto-Makar - zdjęcia z happeningu

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych bezpłatnie przez studio fotograficzne Foto-Makar podczas odbywającego się happeningu „Autyzm w chmury”.

Więcej...