Aktualności

Happening "Autyzm w chmury"

Happening "Autyzm w chmury"

Dnia 9 kwietnia na Placu Wolności w Zabrzu w samo południe odbył się happening „Autyzm w chmury”. W niebieskie przestworza pofrunęły niebieskie baloniki na znak solidarności z osobami z autyzmem. Impreza zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Niebieskie Zabrze”, w którą włączyło się wiele instytucji, obfitowała w szereg atrakcji.

Więcej...

Galeria zdjęć z wystawy w Aquarius KOPERNIK

Aquarius KOPERNIK w Zabrzu

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wystawy w Aquarius KOPERNIK w Zabrzu.

Więcej...

Reportaż TVZ Zabrze - "Dziecko w centrum uwagi. Na niebiesko dla autyzmu"

Zapraszamy Państwa do obejrzenia reportażu "Dziecko w centrum uwagi. Na niebiesko dla autyzmu." emitowanego przez TVZ Zabrze - partnera medialnego kampanii Niebieskie Zabrze.

Więcej...

Zapraszamy na happening "Autyzm w Chmury"

Happening "Autyzm w Chmury"

Dnia 09.04.2015 r. w godz. od 12.00 do 14.00 zapraszamy wszystkich na organizowany przez nas happening "Autyzm w Chmury".

W programie przewidujemy występy: Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu, uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu, pokaz psów dogoterapeutów, konkurs plastyczny pt. Niebieskie Zabrze, quiz wiedzy o autyzmie, grupowe zdjęcia uczestników happeningu z lotu ptaka, wypuszczanie niebieskich balonów w niebo.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej...

Pozytywka - Dzień Bezpłatnych Konsultacji

Ośrodek Diagnostyczno-Terapeutyczny "Pozytywka" zaprasza 09.04.15 na Dzień Bezpłatnych Konsultacji. Zapraszamy rodziców dzieci, niepokojących się rozwojem swoich pociech. Na maluchy i ich rodziców czekają terapeuci: gotowi do zabawy, rozmowy, wspierania, podsuwania pomysłów, rozwiewania wątpliwości i kierowania do dalszej diagnostyki, jeśli jest taka potrzeba...

Więcej...

„Niebieskie Zabrze” w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

„Niebieskie Zabrze” w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu 2015 pod hasłem „Nie bądź zielony w kwietniu bądź niebieski „ w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu rozpoczęliśmy już w miesiącu marcu.

Więcej...

Wystawa plakatów uczniów Zesołu Szkół nr 18

Rozpoczął się kwiecień. Wraz z nim otwieramy wystawy plakatów uczniów Zesołu Szkół nr 18 w Zabrzu pt. "Nie bądź zielony w temacie autyzmu w kwietniu bądź niebieski" oraz wystawy prac plastycznych uczniów z autyzmem Zespołu Szkół nr 41. Wystawy odbywają się w 20 punktach na terenie Zabrza.

Więcej...

Sygnały autyzmu

W ramach kampanii Niebieskie Zabrze organizatorzy przygotowali plakat informacyjny dotyczący pierwszych objawów autyzmu. Został on przekazany do wszystkich przedszkoli oraz oddziałów szkolno przedszkolnych na terenie miasta Zabrze oraz wybranych placówek zdrowia.

Więcej...

JiMBox trafi do nas!

JiMBox trafi do nas!

Fundacja Jim wybrała  100 miejsc, do których wyśle  JiMBox, czyli specjalny pakiet do świecenia w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu.

Serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Bezpłatne konsultacje z Poradnikiem Autystycznym 2015

Światowy Dzień Autyzmu z Poradnikiem Autystycznym 2015

Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu w ramach prowadzonego Punktu Informacyjno - Konsultacyjny dla Rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi bierze udział w ogólnopolskich bezpłatnych konsultacjach - ŚŒwiatowy Dzień Autyzmu z Poradnikiem Autystycznym.

Więcej...

Światowy Dzień Autyzmu z Poradnikiem Autystycznym 2015

Światowy Dzień Autyzmu z Poradnikiem Autystycznym 2015

Według najnowszych danych statystycznych około 1,5 tysiąca urodzonych w 2015 roku w Polsce dzieci uzyska diagnozę ze spektrum autyzmu. Wielu rodziców ma poważne wątpliwości, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo, czy nabywa odpowiednich umiejętności w odpowiednim wieku. Stąd pomysł, aby w tym roku zorganizować ogólnopolskie bezpłatne konsultacje dla rodziców z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

Więcej...