Aquarius Kopernik

Aquarius Kopernik

Zabrzański Kompleks Rekreacji oferuje swoim klientom dwa obiekty – niepowtarzalny, historyczny AQUARIUS PLAC KRAKOWSKI oraz nowoczesny AQUARIUS KOPERNIK.

Miłośnikom pływania i wspaniałej architektury przedstawiamy obiekt, w którym panuje jedyna w swoim rodzaju atmosfera lat 20. Jest to niepowtarzalne miejsce w skali całego kraju. Z oferty wybudowanego w 1927 roku budynku przy Placu Krakowskim 10 w Zabrzu korzysta rocznie kilkanaście tysięcy osób, a sam obiekt, który w 2012 roku przeszedł termomodernizację i gruntowny remont zna chyba każdy mieszkaniec Zabrza. 

Obiekt AQUARIUS PLAC KRAKOWSKI w swojej ofercie ma basen kąpielowy o wymiarach 24,5 na 10 metrów oraz bicze szkockie. Jedną z głównych propozycji dla osób szukających spokoju i relaksu są seanse w unikalnej w Zabrzu Grocie Solnej. Jej mikroklimat, podobnie jak morskie wybrzeża i kopalnie soli, bogaty jest w pierwiastki oraz jony, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Oferta Groty Solnej wzbogacona jest o usługi masaże terapeutyczne, jak również masaże relaksacyjne. Idea stworzenia niezwykłego miejsca, które pozwoli zrelaksować i odprężyć się nawet najbardziej wymagającym Klientom to idea przyświecająca tworzeniu niezwykłego klimatu oraz ciągłego rozwoju oferty usług  AQUARIUS PLAC KRAKOWSKI. Wachlarz usług proponowanych klientom jest ciągle rozwijany i ulepszany.

5 lutego 2014 r. oddany został do użytku mieszkańców Zabrza i okolic nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny przy Alei Wojciech Korfantego 18. AQUARIUS KOPERNIK zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów. W ofercie tego obiektu znajduje się basen sportowy - propozycja dla miłośników pływania, sportowców, a także ceniących aktywny wypoczynek. Basen ten już w dniu wielkiego otwarcia testowany był przez Mistrzów Świata w pływaniu Pawła Korzeniowskiego i Radosława Kawęckiego. Basen ma wymiary 25 na 16 metrów, głębokość od 1,2 do 1,8 metra oraz widownię, na której jednocześnie może zasiąść 150 osób - przystosowany jest do organizowania zawodów rangi mistrzowskiej. Kolejną atrakcją AQUARIUS KOPERNIK jest  basen rekreacyjny . Z uwagi na jego zróżnicowaną głębokość jest doskonałym miejscem do nauki pływania, a także zabaw dla dzieci. Basen rekreacyjny zawiera tor do nauki pływania o długości 12,5 metra i głębokości 1,10 metra, oraz cztery leżanki z masażerami ciała, cztery bicze wodne i dziką rzekę, które łącznie tworzą strefę wodnego relaksu. Tuż obok basenu rekreacyjnego znajdują się dwie wanny jacuzzi. Do dyspozycji najmłodszych klientów oddany został brodzik z małą ślizgawką, grzybkiem wodnym oraz cieszącym oko Pingwinem, który od początku stał się elementem rozpoznawczym tego obiektu. Dzieci oraz dorośli mogą korzystać również ze zjeżdżalni zewnętrznej, o długości 70 metrów. Wiraż zjeżdżalni dostarcza wielu pozytywnych emocji. Wyłącznie dla osób dorosłych w obiekcie AQARIUS KOPERNIK oddana została do użytku boga ta oferta Strefy SPA. Oferta Strefy SPA obejmuje dwie sauny suche, saunę mokrą, saunę infrared, solarium, misy do moczenia nóg, basen z zimną wodą do schładzania po odbyciu sesji w saunie, natryski wrażeń, masażery wodne oraz leżakownię.