Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu tworzy przestrzeń kreatywną w mieście, oferując bogaty pakiet kulturalno-edukacyjny dla odbiorców w każdym wieku. Dysponujemy przestronnym budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury z salą widowiskową na 400 osób z zapleczem oraz działającą na terenie ośrodka GALERIĄ MOK. Posiadamy cztery Dzielnicowe Ośrodki Kultury – Biskupice, Grzybowice, Pawłów - mające przestrzeń do działań artystycznych oraz Kończyce z bogatym zapleczem sportowym (siłownia pod chmurką, korty tenisowe, boisko). Niewątpliwą atrakcją, jest również najstarsze na Śląsku, ponad stuletnie Kino Roma.  

MOK jest organizatorem cyklicznych festiwali, konkursów oraz eventów, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez miasta, min.: Skarbnikowe Gody wraz z barwną paradą, Majowe Granie, Idą Święta – Zabrzański Jarmark Świąteczny, Zabrzański Festiwal Tańca Igraszki, konkurs fotograficzny Kreatywne Zabrze. W ramach organizowanych przez nas imprez na zabrzańskiej scenie zaprezentowało się wielu znanych artystów, m.in.: Piasek, Myslovitz, De Mono, Renata Przemyk, The Chance, Indios Bravos, Patrycja Markowska, Brodka, In-Grid, London Baet, Formacja Nieżywych Schabuff, Stonehenge, Stefan Müller.

W swojej ofercie, posiadamy liczne projekty edukacyjno-kulturalne dla dzieci, młodzieży oraz seniorów m.in. koła zainteresowań – dziennikarskie, szczudlarskie, taneczne, plastyczne, szachowe, ekologiczne, decoupage. Popularnością cieszą się zajęcia Uniwersytetu III Wieku prowadzone przez profesorów i doktorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawienia teatralne, warsztaty prowadzone w ramach wakacji i ferii w mieście oraz wystawy na które zapraszamy przez cały rok do Galerii MOK.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
www.mok.art.pl